Hrozivá ztráta

Goto down

Hrozivá ztráta

Příspěvek pro Admin za Thu May 25, 2017 9:32 am

Ještě rukou rozechvělou píši tyto řádky. Kostel, který je nejstarší stavbou celého panství. včerejší noci zachvátily plameny. Naštěstí v něm v tu chvíli nikdo nebyl, takže o život nikdo nepřišel, ale hlavní ztrátou se staly písemnosti, které v kostele ukládány byly. Otec Hayden hrdinně vběhl do plamenů, aby zachránil alespoň část písemností. Několik dalších se k němu přidalo, ale většina lidí nechtěla riskovat svůj život kvůli pouhému popsanému pergamenu. Mnoho lidí při zachraňování písemností bylo popáleno, ale naštěstí nikdo není ohrožený na životě. I přes jejich hrdinství se podařilo zachránit jen malou část písemností. Většinu nenahraditelných vzpomínek tak pohltily plameny a navždy je vymazaly z toho světa.
Kostel pohotově hasila prakticky celá ves, avšak marně. K ránu se zhroutila kostelní věž a o několik hodin byl oheň konečně uhašen. Uvnitř kostela nezůstalo vůbec nic, jen holé, popraskané zdi. Naštěstí zdi zpevněné naši vírou zůstaly stát a kostel tak bude možné obnovit. Přesto je to velká rána, ze které se naše vesnice bude vzpamatovávat celé roky.
K obrovskému zármutku celé vesnice musím zaznamenat, že naposledy vydechl otec Hayden. Při zachraňování písemností se zle kouře nadýchal a i přes okamžitou pomoc už bylo příliš pozdě. Chvíli před polednem vydechl naposledy, aniž by přišel k vědomí.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 23. 05. 17

Zobrazit informace o autorovi http://graysideestate.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru